Dit artikel is onderdeel van een serie over Hyves; dit is het tweede en laatste deel. In het vorige deel,
Hyves (deel 1), kreeg u uitleg over de basisfuncties van Hyves.
Om deze functies te kunnen gebruiken, moet u een Hyves-profiel hebben en ingelogd zijn. In het eerste artikel las u hier al over.
U ziet dat er naast de inlogggegevens een status staat, zoals online, of toon offline. Dat is bedoeld zodat uw Hyves-vrienden kunnen zien of u al dan niet online bent als u Hyves gebruikt. Via de chatmodule kunnen ze bijvoorbeeld een chatgesprek beginnen als u online bent. U kunt tijdens het inloggen zelf bepalen of uw status te zien is en zo ja, welke het is. Klik daarvoor op het driehoekje naast de status, kies degene die u het prettigst vindt en log dan verder in.
U kunt berichten versturen naar uw Hyves-vrienden, maar ook naar onbekenden. Er zijn verschillende soorten berichten:
- U kunt de tekst laten sturen naar iemands e-mailadres (dat u verder niet te zien krijgt, het wordt automatisch doorgestuurd).
- Ook kunt u een bericht sturen dat in iemands Hyves-inbox terecht komt.
- Daarnaast kunt u een krabbel sturen, dat is een openbaar bericht dat door alle andere Hyves-vrienden van de ontvanger kan worden gelezen.
Hier laten we zien hoe u een bericht stuurt aan een Hyves-vriend. Klik bovenaan de Hyves-site in de blauwe balk op de knop Vrienden. U ziet dan een overzicht van uw vrienden. Klik op de vriend(in) waaraan u een berichtje wilt sturen. U kunt zowel op de naam, foto als woonplaats klikken. Het profiel van de betreffende vriend(in) opent. Links, onder de foto van de vriend(in), staat een link met de naam Bericht. Klik daarop. Het berichtenvenster opent. Kies het type bericht (privé-bericht, e-mail of sms), typ de tekst en klik onderaan op Verstuur. De optie sms kunt u beter niet gebruiken want dat werkt alleen als de ontvanger zijn nummer op Hyves heeft vermeld en dat is vaak niet het geval. Het bericht wordt verstuurd naar de ontvangen, en die kan u weer een bericht terugsturen.
Een ander bericht is de krabbel, een tekstje op het profiel van de ontvanger dat ook door diens andere Hyves-vrienden kan worden gelezen. Om iemand een krabbel te sturen, zoekt u zijn profiel op via de knop Vrienden Reageren. Klik op de naam van de vriend en zijn of haar profiel opent. Scroll met de muis helemaal naar onder. U ziet daar de krabbels van iemands andere Hyves-vrienden. Helemaal onderaan ziet u het invulvak met de teksterboven. Daar kunt u uw bericht typen. Let wel op de privacy: iedereen kan dat bericht straks lezen dus voor zeer persoonlijke zaken is het niet zo geschikt. Krabbels worden vaak gebruikt voor korte berichten en bijvoorbeeld felicitaties als iemand jarig is.
Tot nu toe staat er bij uw account alleen een standaardfoto. Leuker is het om een eigen foto te plaatsen. Klik rechts bovenaan op uw naam. Links staat de standaardfoto. Klik daaronder op Wijzig foto. U ziet het fotovenster. Klik op Bladeren om een foto te zoeken op uw computer. Deze zoekt u op aan de hand van een Verkenner-venster. Klik daarin op de foto en dan op Openen. U keert terug naar het Hyves-venster. Geef de foto een naam en klik op Verstuur. U keert dan terug naar de overzichtspagina en ziet uw eigen foto er staan. Uw Hyves-vrienden zien die voortaan ook.
Ook een aardige functie is om persoonlijke foto’s toe te voegen aan uw profiel. Zo kunnen uw Hyves-vrienden bijvoorbeeld vakantiefoto’s zien als u die plaatst. Klik bovenaan in de blauwe balk op Mijn profiel. De eerste optie is Foto’s. Klik ernaast op Toevoegen.
U ziet het fotovenster. Bovenaan kiest u een album. De namen zijn wat verwarrend, de termen vrienden, vrienden van vrienden of iedereen slaan op welke mensen de foto’s mogen zien. We kiezen voor Vrienden. Onderaan staan de knoppen Bladeren om een of meerdere foto’s tegelijk te versturen naar Hyves. Er is ook een manier om veel foto’s tegelijk te uploaden. Daar gaan we in dit artikel niet op in. Klik op de knop Bladeren, zoek de foto op uw computer en klik op Openen. Dan gaat u terug naar de Hyves-site en kiest u eventueel andere foto’s met de knoppen eronder. Geef de foto’s een duidelijke naam. Als u klaar bent, dan klikt u op Versturen. De foto’s worden dan naar Hyves verstuurd en komen op uw profiel te staan.
Een veelgebruikte optie is de Wie, Wat, Waar. Dat zijn korte berichtjes waarin u opschrijft wat u aan het doen bent. Deze berichtjes verschijnen in de overzichten van uw Hyves-vrienden, die er weer op kunnen reageren. Klik bovenaan Hyves in de blauwe balk op Mijn profiel. De tweede optie is WWW. Klik rechts ervan op Toevoegen. U gaat naar het venster voor de Wie, Wat, Waar.Vul in wat u aan het doen bent, waar u dat doet en welke Hyvers het mogen zien. Klik dan op Verstuur. Uw WWW komt nu op uw eigen profiel te staan en ook op die van uw vrienden.