Berichtdetails
Is het nu wel of niet nodig om een, bv. Norton beveiliging, ook op je I Phone en I Pad te zetten?
Sinds 2011 heb ik een Ipad en een Iphone en ik heb nog nooit last gehad van "ongerief".
Apple heeft om te beginnen een strak regime om app's te keuren. Alles wat u op uw Iphone installeert, is door Apple gekeurd, u haalt het tenslotte uit de App store. Tenzij u een jailbreak heeft toegepast. Als u niet weet wat een jailbreak is, heeft u dat niet gedaan.
Mijn mening over beveiligingsprogramma's op Iphone en Ipad is: niet doen. De beste virusbescherming ben je zelf; niet overal zomaar op klikken en regelmatig de updates installeren moet voor deze apparaten voldoende zijn.
Seniorweb denkt daar wat anders over, die dit bericht.
Er staat ook een verwijzing naar een artikel over het Sophos anti-virus programma.
Overigens: ik ondersteun dat je zelf de beste bescherming bent.
Ter aanvulling:
Bovendien bieden, dit soort programma's zaken die Apple standaard al op zijn iPhone/iPad heeft., zoals
backup van contacten (staat al in iCloud)
of/en
een algehele backup, ook dat kan via iCloud/iTunes
of/en
Het kunnen terugvinden van je kwijtgeraakte iPhone/iPad of erger gestolen (ook dat biedt Apple zelf (find my iPhone/iPad/Mac)
of/en
Het op afstand kunnen wissen van de iPhone/iPad ook dat is ingebakken in de Apple-omgeving.
Dus....
Overigens zijn dan dit soort zaken/programma's geen virusbescherming en daar komt de aap uit de mouw, welke virussen waren er dan rond op een iOS apparaat? Geen...ze zijn er niet, juist, dus volstrekt weggegeooid geld,
Behalve dat, Apple doet aan sandboxing d.w.z dat elke App in zijn eigen omgeving draait en daarmee niet bereikbaar is voor een andere App, tenzij jij toestemming geeft. B.v. het gebruik van de microfoon voor Skype of foto's voor een fotobewerkingsprogje.
Deze vraag is al vele malen eerder in de club gesteld, zal er eens een paar opzoeken voor de aardigheid en die linken hier.
PS ter aanvulling een paar jaar geleden heeft Apple veel van deze zgn. veiligheidsprogramma's uit de Appstore verwijderd ivm het verkopen van "illusies"!
@Dirk het artikel dat je vermeldt in je bericht geldt voor een Mac ! Het gaat hier om een iPhone...
Op deze link is te lezen wat Norton mobile security voor je doet, scroll daarvoor naar beneden, kijk dan eens voor de aardigheid hoeveel van die kleine sterretjes * er bij diverse functies staan, in de nog kleinere lettertjes daaronder is te lezen dat dit alleen geldt voor Android. (Apple gebruikt iOS)
De paar zaken die dan wel op je iPhone werken, is wat ik al hierboven vermeldde, n.l. zaken die in het Applesysteem standaard zijn ingebakken.
https://nl.norton.com/norton-mobile-security
Ik heb Norton genomen omdat u dat vermeldt in uw vraag, maar precies het zelfde geldt voor andere "zgn. antivirus" voor iPhone/iPad.
En daar moet je dan nog € 29,99 voor betalen.
PS waarom deze vraag, volgens jouw berichten heb je een Samsung smartphone?
Wilt u zelf een vraag stellen in de Apple-Club?
Apple-Club