Berichtdetails
Ik heb een HP laptop en hier staat nu Windows 11 op . Ik heb een USB stick Data Traveler 100 G2 en die wordt niet herkend. Wat kan het probleem zijn>
Heb je op de computer al een andere USB poort geprobeerd?
Werkt de USB stick wel met een andere computer?
Ik heb zelf een DataTraveler 100 G2 met 16Gb en die werkt op mijn laptop met Windows 11. Een andere USB stick met 128 Gb maakt wel even contact maar wordt niet zichtbaar in de Verkenner. Deze USB stick werkt wel op mijn laptop met Windows 10. De oorzaak betr. het niet werken van de 128Gb stick kan dus bij Windows 11 liggen.
Als ook andere USB sticks op je computer niet werken, dan heeft Microsoft deze link.
Zie ook ideeën op deze website. Betr. mijn W11 pc en de 128 Gb USB stick hielp het niet.
Een andere computer heb ik niet, en de ander USB sticks die ik heb werken wel. alleen deze wordt niet weergegeven in de verkenner.
OK dat is vergelijkbaar met wat ik in Windows 11 heb ervaren met een andere USB stick. Ik hoop dat iemand een oplossing weet.
Hoeveel Gb kan er op je Datatraveler staan?
Ook ik heb 2 Datatravelers van 2GB van het merk Kingston. Na het binnenhalen van W'11 werd de ene ook niet (meer) herkent op mijn desktop. Via deze PC en het DVD station toch weer voor elkaar gekregen.
Een dvd station is zinloos voor een usb stick !
Soms helpt wel een andere poort, de meeste p.c.'s en laptops hebben meerdere poorten voor usb. Proberen !
Ruud
Kijk eens onder ''apparaatbeheer'' of daar iets staat bij usb stations.
Hij heeft 2 USB poorten en alle sticks werken hierop behalve deze. Onder apparaatbeheer staan geen foutmeldingen bij de USB
Dan blijft er denk ik maar 1 conclusie over helaas dat het ding defect is.
Geen kostbaar verlies, kan wel heel vervelend zijn vanwege wat er op staat.
Schrale troost dus van mij, sorry.
Ruud
zoals DirkB in zijn eerste reactie aangaf, het kan ook aan de computer (W11) liggen.
Dus ik zou die stick niet meteen opgeven maar hem toch een keer ergens anders op een andere computer uitproberen.
Hangt er ook een beetje vanaf voor welk doel de USB-stick is gebruikt.
Als bijvoorbeeld op de stick een Linux (live) versie is geplaatst zal de stick zijn geformatteerd met de indeling exFAT of EXT(2, 3 of 4). Meestal gaat dit goed en zal Windows de stick kunnen benaderen, maar er zijn distributies die de stick onleesbaar maken voor Windows.
Om zoiets op te lossen zou je een schijfbeheerprogramma kunnen downloaden en daarmee de stick formatteren. Mogelijk eerst handmatig alle (door LInux) aangemaakte partities verwijderen.
Een uitstekend programma die je daarvoor kunt gebruiken is het gratis Minitool Partition Wizard
Ja, dat gaat werken.
Het kan ook zijn dat er geen drive-letter aan is toegekend. Dan ziet Windows het ook niet, maar ook dan kan dit middels het programma worden geregeld.
Ben, wat heeft dit met een Linux versie te maken. Ik gebruik alleen maar Windows 11. Ik snap het niet.
Ik heb een voorbeeld genoemd waardoor iets dergelijks kan gebeuren, maar als je nooit Linux hebt geprobeerd zal dat dus zeker niet de oorzaak zijn.
Desondanks toch maar dat programma gebruiken. Niet geschoten, altijd mis.
Als het een stick is met data die in W10 goed werkte dan kun je beter eerst proberen of hij in een andere pc wel te lezen is, (bij familie of vrienden) dan kun je de data evt. veiligstellen en dan experimenteren hoe hem zichtbaar te krijgen in W11 want dat programma maakt hem misschien zichtbaar maar verwijderd zeker alle data.
Ja en nee, als het alleen om de stationsletter gaat, kun je dat probleemloos uitvoeren. Heeft geen gevolg voor de data.
Hi, hi, een USB proberen via het DVD station. Foutje bedankt. Toch heb ik het opgelost omdat er vier USB ingangen op zitten. Bij de derde poging lukte het en toen ook in de eerste ingang.
Dat is fijn natuurlijk maar het blijft vreemd.
Want een hub moet wel op een usb poort worden aangesloten !
En die poort werkt dus wel.
Ruud
Het gebeurt wel vaker dat een apparaat niet direct aangesloten werkt maar wel via een hub. Soms heeft het te maken met usb 3 en usb 2 en soms is het gewoon "het werkt, maar waarom weten we niet"
Als zo'n hub een eigen stroom voorziening heeft, heb je daar vaker dit resultaat. Toch zou ik op de stick geen belangrijke data meer zetten.
Niek
Wilt u zelf een vraag stellen in de Computeronderhoud-Club?
Computeronderhoud-Club