Berichtdetails
Ik krijg een email voor een afspraak coronainenting "2e inenting. Daarin zit een bijlage " "afspraak.ics " Als ik daarop klik dan krijg ik een paar pagina's met allerlei tekst waar ik niets mee kan. Heeft kennelijk iets te maken met outlook. Wat moet ik daarmee, kan er geen touw aan vastknopen.
Je hebt deze vraag een maand geleden ook gesteld, zie www.seniorweb.nl/clubs/e-mail/27619/ics-bijlage
Het bestandje .ics is een bijlage met daarin de afspraak. Als je erop klikt kun je de afspraak accepteren, weigeren of aanhouden en wordt deze in de elektronische agenda gezet (als je die hebt), evt zelfs met aanvullende gegevens zoals een agenda of een link naar een video overleg (in dit geval niet van toepassing).
Dit wordt tegenwoordig vaak gebruikt.
Als je al voldoende info over de afspraak hebt, dan zou ik het laten voor wat het is.
Klopt ik heb het er eerder over gehad. Maar toen ben ik er ook niet uitgekomen. Zoek nog even verder
Je hoeft er niets mee te doen als je geen elektronische agenda hebt.
Als je geen elektronische agenda hebt en je de link dus niet kunt lezen, dan kun je beter bellen anders gaat je afspraak ongebruikt voorbij. Aangezien je eerdere vraag een maand geleden is, vermoed ik dat dat nu al geldt.
ik verwacht dat de datum en tijd gewoon in de mail staan in leesbare tekst. de ics bijlage is om het makkelijk te maken om die afspraak meteen in je electronische agenda te zetten als je die gebruikt. Als je die niet gebruikt dan lees de tekst en schrijf het zelf op in papieren agenda of op de kalender.
en de vraag is OF een uitnodiging via email wel echt is en geen fishing.
Als je hier kijkt op de site van de overheid over de vaccinaties dan zie je daar staan.
Wat HaWee schrijft lijkt me hier het geval te zijn, ik bedoel de waarschuwing voor een uitnodiging per email! LEES: "Let op bij uitnodiging via e-mail"
Ik zou dan even heel goed naar de afzender kijken, er is inderdaad fraude mee geweest. Waar komt het mailbericht vandaan?
En bij twijfel: malwarebytes draaien en adwcleaner.
Wilt u zelf een vraag stellen in de E-mail-Club?
E-mail-Club