Berichtdetails
In Windows 10 staan mijn foto's verzameld in Mijn Afbeeldingen, andere staan in Google Photos. Ik wil een fotoboek samenstellen waarin beide soorten voorkomen.
Kan dit wel en zo ja hoe doe ik dat?
Groetjes,
vinkelaar
Dat kan. Wat ik zou doen:
De foto's die je wilt gebruiken, eerst in een map bij elkaar zetten. Vraag 1 is dan: waar wil je ze zetten? Bijv. op de harde schijf of in Onedrive?
Fijn dat het kan.
Nu ga ik ze in TWEE mappen verzamelen, een voor Windows en een voor Google. Bedoel je met "harde schijf" misschien een externe? Ik wil ze in Windows bij elkaar brengen, daarin kan ik meer en makkelijker met foto's omgaan dan in Google Photos (had ik Picasa nog maar....).
Dan kies ik "dus" voor Onedrive. Daar schuif ik de foto's uit Mijn Afbeeldingen zo in, maar die in Google Photos staan......, hoe doe ik dat?
Groetjes,
vinkelaar
De laatste vraag was een uitzoekwerkje. Ik wilde dat voor mijzelf ook graag weten omdat rechtstreeks overzetten niet fijn werkt als je via de webbrowser in Drive bent ingelogd. Op de website van SeniorWeb vond ik deze mogelijkheid.
Ik heb 'Google backup en synchronisatie' geïnstalleerd en het werkt.
Het programma vraagt na installeren, starten en inloggen om het volgende te kiezen:
- Welke map of mappen op de computer/Onedrive wil je synchroniseren met Drive.
- Welke map of mappen van Drive wil je synchroniseren met de computer/Onedrive.
Om dat te kunnen instellen, heb ik vooraf 2 verschillende mappen op Onedrive gezet (het mag niet dezelfde map zijn).
Daarna begon het synchroniseren. Het resultaat kan ik zien in de Verkenner.
Met deze mogelijkheid kun je foto's uit de voorraad op Drive kopiëren en in de gewenste map plakken voor het fotoboek.
Beleefdheidshalve, ik ben geruime tijd zonder internet............
Tot over geruime tijd!
Wilt u zelf een vraag stellen in de Fotografie-Club?
Fotografie-Club