U bekijkt een pagina die niet langer door SeniorWeb wordt bijgewerkt. Mogelijk is de informatie verouderd of niet meer van toepassing.
Gearchiveerd op 14 augustus 2023.
Nepmail geblokkeerde creditcard



Oplichters misbruiken weer vaak de naam van creditcard-uitgever ICS. Pas op voor een mail uit naam van het bedrijf over een geblokkeerde creditcard.
In de valse mail staat dat International Card Services (ICS) uw creditcard heeft geblokkeerd. Dat heeft het bedrijf gedaan omdat u niet online bekend bent. Wilt u gebruik blijven maken van de kaart? Dan moet u zich identificeren via een link in de mail.
Valse website
Volgens de afzender van de mail wordt de creditcard onbruikbaar als u niet op de link klikt. Natuurlijk is klikken geen goed idee. Wie wel klikt, komt op een valse website en moet zijn inloggegevens invullen. De oplichters kunnen dan gemakkelijk uw creditcard gebruiken voor online winkelen.
Phishingchecker
Twijfelt u over een e-mail? Leden van SeniorWeb kunnen dit soort berichten mailen naar de phishingchecker. Ze horen op z'n laatst de volgende werkdag of het een nepmail is.
Meer over dit onderwerp
Alles wat u moet weten over phishing
Phishing is een vervelende internetkwaal. Oplichters ‘hengelen’ naar persoonlijke gegevens en geld. Herken, voorkom en bestrijd phishing.
Herken nepmails met één blik op de url
Twijfel of een e-mail phishing is? Soms is alleen een blik op de url al genoeg om te weten dat u beter niet op een link kunt klikken.
Meld u aan voor de nieuwsbrief van SeniorWeb
Elke week duidelijke uitleg en leuke tips over de digitale wereld. Gratis en zomaar in uw mailbox.