MacBook: snel werken met gebaren op trackpad
Met het trackpad op een MacBook kunt u veel meer dan alleen klikken en scrollen. Ontdek alle mogelijkheden van de ingebouwde muis en werk nog sneller.
Trackpad als muis
Op een MacBook, de laptop van Apple, zit het trackpad. Ook wel een touchpad genoemd. Dat is een ingebouwde muis om het apparaat mee te bedienen. Door met een vinger over het trackpad te vegen beweegt de muisaanwijzer in het scherm. Maar er zitten nog veel meer mogelijkheden in, zoals functies of programma’s openen en in- en uitzoomen. Het is allemaal mogelijk door op een bepaalde manier over het paneel te bewegen.
Klikken
Op een muis zitten een linker- en rechtermuisknop om mee te klikken. Op een trackpad werkt klikken anders.
- Klikken (linkermuisknop): tik met een vinger.
- Rechts klikken (rechtermuisknop): tik met twee vingers.
Scrollen
Soms is niet alle informatie op een (internet)pagina te zien op het scherm. Dan biedt scrollen uitkomst.
- Scrollen: veeg met twee vingers omhoog of omlaag.
- Vorige of volgende pagina weergeven: veeg naar links of rechts met twee vingers.
Zoomen
Zijn letters of afbeeldingen te klein of juist te te groot? Via het trackpad zoomt u gemakkelijk in of uit.
- Inzoomen: veeg twee vingers uiteen.
- Uitzoomen: knijp twee vingers samen.
- Slim zoomen (zoomt in en uit op een webpagina of pdf): tik dubbel met twee vingers.
Functies en programma’s openen
Met gebaren zijn ook verschillende functies en programma’s te openen.
- Berichtencentrum openen: veeg met twee vingers naar links vanaf de rechterrand.
- Bureaublad weergeven: duw de duim en drie vingers uiteen.
- Lauchpad weergeven: knijp de duim en drie vingers samen.
- Mission control (een overzicht van alle geopende vensters) openen: veeg met vier vingers omhoog.
- Alle vensters van de app die u gebruikt weergeven: veeg met vier vingers omlaag.
- Schakelen tussen bureaubladen en apps in schermvullende weergave: veeg met vier vingers naar links of rechts.
Trackpad instellen
De hierboven besproken gebaren en acties staan standaard ingesteld op de Mac. Voor sommige acties is het mogelijk om een ander gebaar te kiezen. Daarnaast zijn acties uit te zetten. Zo activeert u ze niet per ongeluk.
- Klik linksboven op het Apple-logo.
- Klik op Systeemvoorkeuren.
- Klik op Trackpad.
- Klik op een van de tabbladen; ‘Aanwijzer en klikken’, ‘Scrollen en zoomen’ of ‘Meer gebaren’.
- Een overzicht met acties verschijnt. Beweeg met de muis over een actie om een video van het gebaar te bekijken.
- Staat er een ongebruikte actie tussen? Haal het vinkje voor deze actie weg.