Let op! U bezoekt de website met een Windows 10-computer. De ondersteuning van Windows 10 stopt in oktober.
Meer weten? Kijk dan op de speciale pagina hierover: einde Windows 10

Sluiten
U bent hier: Home Tips & Uitleg Nieuws 82-jarige verzint app om te laten weten dat het goed gaat
Dit nieuwsbericht is gearchiveerd

U bekijkt een pagina die niet langer door SeniorWeb wordt bijgewerkt. Mogelijk is de informatie verouderd of niet meer van toepassing.
Gearchiveerd op 21 juli 2020.

Nieuws

82-jarige verzint app om te laten weten dat het goed gaat

AreYouOkayToday

Han van Doorn (82 jaar) en zijn zoon Thijs bedachten de app Are you okay today. Hiermee kunnen ouders op leeftijd hun kinderen of mantelzorgers laten weten dat alles goed met ze gaat.

AreYouOkayToday
Saskia van Weert
Saskia van Weert
Gepubliceerd op 21 jan 2020

De aanleiding was dat Thijs zijn vader Han geregeld opbelde om te vragen hoe het ging. Han vond dat vervelend, maar hij begreep de bezorgdheid van zijn zoon wel. Han vertelt: 'Ik vroeg mij af hoelang het duurt tot iemand me vindt als ik van de trap val. Ik heb dat gezien bij mijn schoonzusje, ze nam de telefoon niet op en toen ik erheen ging lagen er van drie dagen kranten op de mat. Mijn zoon belt me ook vaak op met een smoesje. Hij wil graag weten hoe het met zijn oude vader is. Toen zijn we samen om de tafel gaan zitten.'

Verkeerslicht op rood, oranje of groen

Hij gaat verder: ‘Thijs wilde een oogje in het zeil houden via een app, met een verkeerslicht. Als dat groen is, geeft het aan dat alles oké is. Ik wilde niks, geen knopjes, geen sensors. We hebben een systeem bedacht en dat drie maanden lang uitgetest op honderd mensen. En dat werkte goed.’

Are you okay today gebruikt apparaten die al in huis aanwezig zijn, zoals een waterkoker, televisie of smartphone. Het systeem leert het normale dagelijks gebruikspatroon. Aan de hand van een stoplicht met de kleuren rood, oranje of groen kan de zoon of dochter op elk moment via de app zien of er een afwijking is in het patroon of dat alles nog in orde is.

Meer over de app staat op deze site. Een interview met Han van Doorn is terug te luisteren via de site van NPO Radio 2.

Nieuwsoverzicht
Later lezen Delen E-mail Facebook Pinterest WhatsApp Printen Woordenboek

Meld u aan voor de nieuwsbrief van SeniorWeb

Elke week duidelijke uitleg en leuke tips over de digitale wereld. Gratis en zomaar in uw mailbox.

naar boven