U bekijkt een pagina die niet langer door SeniorWeb wordt bijgewerkt. Mogelijk is de informatie verouderd of niet meer van toepassing.
Gearchiveerd op 20 januari 2021.
App Berichtenbox werkt alleen nog met DigiD-app

Na een update werkt de app Berichtenbox alleen nog als u ook de DigiD-app gebruikt op uw smartphone of tablet. In Berichtenbox leest u alle meldingen van MijnOverheid.


De Berichtenbox is de plek waarop digitale post van MijnOverheid binnenkomt. Denk bijvoorbeeld aan aanslagen van de Belastingdienst. Die worden vaak verstuurd via MijnOverheid en komen dan terecht in de Berichtenbox. Tot een tijd terug was die Berichtenbox alleen op internet te vinden. Maar inmiddels is er ook een speciale Berichtenbox-app. Hierin komt alle digitale post van MijnOverheid binnen. Na de eerste keer aanmelden met een DigiD, konden gebruikers tot nu toe inloggen met een zelfgekozen pincode.
Inloggen via DigiD-app
Die zelfgekozen pincode is verdwenen uit de nieuwste versie van de app. Inloggen kan alleen nog via de DigiD-app die op hetzelfde apparaat moet staan, dus de smartphone of tablet waarop u de Berichtenbox-app gebruikt.
Zorg dus dat u die app downloadt en in gebruik neemt als u de Berichtenbox wilt (blijven) gebruiken. Is dat gebeurd, dan werkt het heel makkelijk. U start de Berichtenbox-app en volgt de instructies. Dan opent de DigiD-app en logt u in met uw pincode. Daarna opent de Berichtenbox alsnog.
De apps downloaden
De Berichtenbox-app is te vinden in de App Store voor iPhones en iPads en in de Play Store voor Android-apparaten. De DigiD-app staat ook in de App Store en de Play Store.
Meld u aan voor de nieuwsbrief van SeniorWeb
Elke week duidelijke uitleg en leuke tips over de digitale wereld. Gratis en zomaar in uw mailbox.