Let op! U bezoekt de website met een Windows 10-computer. De ondersteuning van Windows 10 stopt in oktober.
Meer weten? Kijk dan op de speciale pagina hierover: einde Windows 10

Sluiten
U bent hier: Home Tips & Uitleg Nieuws Apple komt met nieuwe iPad en iPhones
Dit nieuwsbericht is gearchiveerd

U bekijkt een pagina die niet langer door SeniorWeb wordt bijgewerkt. Mogelijk is de informatie verouderd of niet meer van toepassing.
Gearchiveerd op 11 maart 2020.

Nieuws

Apple komt met nieuwe iPad en iPhones

Nieuwe iPad 2019

Er komen twee nieuwe modellen van de iPhone en één nieuwe iPad op de markt. Dat kondigde Apple aan tijdens een drukbezocht evenement in Amerika.

Nieuwe iPad 2019
Saskia van Weert
Saskia van Weert
Gepubliceerd op 11 sep 2019

De nieuwe iPad heeft een beeldscherm van 10,2 inch doorsnede, en is daarmee vrijwel net zo groot als eerdere iPads. Het beeldscherm gebruikt zogeheten retina-techniek, die zorgt voor heldere kleuren en zeer scherp beeld. Het apparaat krijgt wel een ander besturingssysteem, namelijk iPadOS. Dat is een variant van de gangbare iOS die speciaal bedoeld is voor de iPad. Schakelen tussen verschillende apps wordt makkelijker met de nieuwe functie Slide Over. Ook passen er meer apps op één pagina.

De tablet kan werken met een SmartKey-toetsenbord (zoals op de foto staat). Dan doet hij wel wat aan een laptop denken. Er zit een vingerafdruksensor op om het apparaat te ontgrendelen. Deze zevende generatie iPad is te koop vanaf 389 euro, en is daarmee de goedkoopste van de nieuwe iPads.

Nieuwe iPhones

Apple kondigde ook twee nieuwe modellen van de iPhone aan. De iPhone 11 heeft twee camera’s aan de achterkant. Dat is nieuw. De twee camera's zorgen voor een groothoek-effect bij het nemen van foto’s. Net als bij de nieuwe iPad zit er een snellere chip in dan zijn voorgangers. De achterkant is helemaal van glas en de telefoon kan maximaal 30 minuten onder water worden gehouden zonder dat hij stuk gaat. De iPhone 11 kost 809 euro. Er komt ook een 11 Pro aan, met drie camera’s. Die is een stuk duurder, namelijk 1159 euro.

Nieuwsoverzicht
Later lezen Delen E-mail Facebook Pinterest WhatsApp Printen Woordenboek

Meld u aan voor de nieuwsbrief van SeniorWeb

Elke week duidelijke uitleg en leuke tips over de digitale wereld. Gratis en zomaar in uw mailbox.

naar boven