Let op! U bezoekt de website met een Windows 10-computer. De ondersteuning van Windows 10 stopt in oktober.
Meer weten? Kijk dan op de speciale pagina hierover: einde Windows 10

Sluiten
U bent hier: Home Tips & Uitleg Nieuws Banken melden meer ‘smishing’
Dit nieuwsbericht is gearchiveerd

U bekijkt een pagina die niet langer door SeniorWeb wordt bijgewerkt. Mogelijk is de informatie verouderd of niet meer van toepassing.
Gearchiveerd op 30 maart 2020.

Nieuws

Banken melden meer ‘smishing’

Fraude via sms

De Nederlandse banken waarschuwen voor smishing: phishing via sms. De laatste maanden krijgen ze veel meer meldingen binnen van valse sms-berichten.

Fraude via sms
Saskia van Weert
Saskia van Weert
Gepubliceerd op 30 sep 2019

Betaalvereniging Nederland zegt dat er twee keer zo veel valse sms’jes zijn aangemeld als vorig jaar. In de eerste drie weken van september werden 15.000 meldingen gedaan.

De valse sms’jes werken op dezelfde manier als normale phishing. Het bericht komt zogenaamd van een bank. In de tekst staat dat er actie van uw kant nodig is. Bijvoorbeeld om uw rekening te deblokkeren, een nieuwe pas aan te vragen of een overschrijving tegen te houden. Er staat een link in de sms. Die leidt naar een valse website.

De banken willen graag dat iedereen deze valse sms’jes doorstuurt. Ze kunnen de nep-websites dan uit de lucht halen. Op de site Veiligbankieren.nl staan contactgegevens van de banken. Alleen ABN Amro heeft een 06-nummer, van de andere banken staan er alleen mailadressen. Daar kan phishing via de mail naartoe.

Het programma Meldpunt van MAX besteedde aandacht aan de valse sms’jes. De video is terug te zien via de site van Meldpunt.

Nieuwsoverzicht
Later lezen Delen E-mail Facebook Pinterest WhatsApp Printen Woordenboek

Meld u aan voor de nieuwsbrief van SeniorWeb

Elke week duidelijke uitleg en leuke tips over de digitale wereld. Gratis en zomaar in uw mailbox.

naar boven