Let op! U bezoekt de website met een Windows 10-computer. De ondersteuning van Windows 10 stopt in oktober.
Meer weten? Kijk dan op de speciale pagina hierover: einde Windows 10

Sluiten
U bent hier: Home Tips & Uitleg Nieuws Computer-update komt vaak ongelegen
Dit nieuwsbericht is gearchiveerd

U bekijkt een pagina die niet langer door SeniorWeb wordt bijgewerkt. Mogelijk is de informatie verouderd of niet meer van toepassing.
Gearchiveerd op 18 september 2019.

Nieuws

Computer-update komt vaak ongelegen

Update

Gebruikers ergeren zich aan updates die de computer ongevraagd laten herstarten. De mogelijkheid om dit te voorkomen met behulp van zogeheten gebruikstijden, is bij veel mensen niet bekend.

Update
Edwin van Amstel
Edwin van Amstel
Gepubliceerd op 1 mrt 2019

Hoe zou u het vinden, iemand die ongevraagd, zonder aan te bellen uw huis binnenwandelt? Dat is wat een groot aantal computeraars meemaakt wanneer plots, zonder waarschuwing, de pc herstart na een belangrijke update. Nu is dat te ondervangen door de zogeheten 'gebruikstijden' in te stellen. Dat zijn tijdstippen waarop de computer niet zomaar mag worden herstart omdat hij in gebruik is. Een prima oplossing van Microsoft. Maar wel met een probleem, zo wijst onderzoek van het University College London uit. Standaard staan de gebruikstijden namelijk ingesteld van acht uur 's ochtends tot vijf uur 's middags. Inderdaad, kantoortijden. Terwijl heel veel mensen de computer juist in de avond gebruiken. En de meeste computeraars kennen die gebruikstijden niet, laat staan dat ze weten dat ze zijn in te stellen.

Gebruikstijden

Wilt u niet worden verrast door een onaangekondigde herstart stel de gebruikstijden op de volgende manier in:

  • Klik op Starten.
  • Klik op Instellingen.
  • Klik op Bijwerken en beveiliging.
  • Klik op Gebruikstijden wijzigen.
  • Er verschijnt een pop-upvenster. Hierin staat een begin- en eindtijd. Zijn dit niet de tijden waarbinnen u de computer het meest gebruikt, klik dan op het vak waarin het uur staat (onder Begintijd en/of Eindtijd).
  • Klik op het juiste uur.
  • Klik op het vinkje onder de uren.
  • Klik op Opslaan.
  • Sluit de instellingen via het kruisje rechtsboven.
Nieuwsoverzicht
Later lezen Delen E-mail Facebook Pinterest WhatsApp Printen Woordenboek

Meld u aan voor de nieuwsbrief van SeniorWeb

Elke week duidelijke uitleg en leuke tips over de digitale wereld. Gratis en zomaar in uw mailbox.

naar boven