Let op! U bezoekt de website met een Windows 10-computer. De ondersteuning van Windows 10 stopt in oktober.
Meer weten? Kijk dan op de speciale pagina hierover: einde Windows 10

Sluiten
U bent hier: Home Tips & Uitleg Nieuws Meer klachten over online bestellingen
Dit nieuwsbericht is gearchiveerd

U bekijkt een pagina die niet langer door SeniorWeb wordt bijgewerkt. Mogelijk is de informatie verouderd of niet meer van toepassing.
Gearchiveerd op 2 juni 2020.

Nieuws

Meer klachten over online bestellingen

Veel klachten over online bestellingen

We winkelen met zijn allen steeds meer online. En daarbij gaat soms van alles mis. De helft van de Nederlanders die online shoppen, heeft daar dit jaar een klacht over gehad.

Veel klachten over online bestellingen
Saskia van Weert
Saskia van Weert
Gepubliceerd op 2 dec 2019

Het CBS onderzocht hoeveel klachten mensen hebben die op internet winkelen en waarover ze klagen. In 2015 bekeek de organisatie dat ook al. Toen had 40 procent van de klanten een klacht, nu is dat 50 procent. De meeste klachten gaan over te late levering: een derde van de ondervraagde mensen had daarmee te maken. Dat is bijna de helft meer dan vier jaar geleden, namelijk 33 procent tegen 23 procent. Ook technische problemen bij bestellen of betalen komen veel voor, net als verkeerde artikelen krijgen, of spullen die kapot aankomen.

Winkelen op internet is tegenwoordig de gewoonste zaak van de wereld. Zo’n 11,8 miljoen Nederlanders kochten dit jaar iets online, en bijna iedereen deed dat ergens in de laatste drie maanden voor het laatst. Bijna de helft van de mensen kocht drie keer of vaker iets online in die periode. Kleding, reizen, kaartjes voor een evenement en eten zijn het populairst om online te kopen.

Nieuwsoverzicht
Later lezen Delen E-mail Facebook Pinterest WhatsApp Printen Woordenboek

Meld u aan voor de nieuwsbrief van SeniorWeb

Elke week duidelijke uitleg en leuke tips over de digitale wereld. Gratis en zomaar in uw mailbox.

naar boven