Let op! U bezoekt de website met een Windows 10-computer. De ondersteuning van Windows 10 stopt in oktober.
Meer weten? Kijk dan op de speciale pagina hierover: einde Windows 10

Sluiten
U bent hier: Home Tips & Uitleg Nieuws Valse sms van Belastingdienst
Dit nieuwsbericht is gearchiveerd

U bekijkt een pagina die niet langer door SeniorWeb wordt bijgewerkt. Mogelijk is de informatie verouderd of niet meer van toepassing.
Gearchiveerd op 5 oktober 2022.

Nieuws

Valse sms van Belastingdienst

Valse sms van Belastingdienst

Ga niet in op een betaalverzoek van de Belastingdienst via sms. De overheidsdienst stuurt nooit zo’n verzoek via tekstbericht.

Valse sms van Belastingdienst
Sanne Couperus
Sanne Couperus
Gepubliceerd op 5 apr 2022

Veel mensen krijgen op het moment een bericht op hun telefoon met de kop ‘Belastingdienst alert’. In het sms’je staat dat de ontvanger een openstaande schuld nog niet heeft betaald. Daarom zal de gerechtsdeurwaarder overgaan tot beslaglegging. Om de beslagprocedure te voorkomen moet het openstaande bedrag direct betaald worden.

Nooit via sms

Voor de betaling staat een link in het bericht. Klik niet op deze link en verwijder het bericht. Het gaat om een phishingpoging. De Belastingdienst stuurt nooit via sms een verzoek om iets (terug) te betalen.

SeniorWeb Phishingchecker

De Belastingdienst wordt regelmatig gebruikt als afzender van valse sms’jes en e-mails. Twijfelt u aan de echtheid van een e-mail? SeniorWeb-leden kunnen verdachte mails naar ons doorsturen via de SeniorWeb Phishingchecker. Uiterlijk de volgende werkdag hoort u of het een phishingmail is.

Nieuwsoverzicht
Later lezen Delen E-mail Facebook Pinterest WhatsApp Printen Woordenboek

Meer over dit onderwerp

Meld u aan voor de nieuwsbrief van SeniorWeb

Elke week duidelijke uitleg en leuke tips over de digitale wereld. Gratis en zomaar in uw mailbox.

naar boven