Menu Zoek

Alle programma's snel afsluiten op Mac

programma mac afsluiten

Sluit met Automator alle geopende programma's op een Mac in één keer af.

Als er veel programma's openstaan op de Mac kan het wat tijd kosten om deze elk afzonderlijk af te sluiten. Gelukkig is er een manier om alle geopende programma's tegelijk te sluiten. Instellen van die Automatorfunctie gaat als volgt:

  • Open de Finder. Dit is het lachende gezichtje op het Dock.
  • Klik op Apps.
  • Dubbelklik op Automator.
  • Een nieuw scherm opent. Gebeurt dit niet? Klik dan rechts in het Dock op Automator. Klik op App. Ziet u dat niet staan? Klik dan eerst op Nieuw document en vervolgens op App.
  • Klik op de blauwe knop Kies.
    Apps kiezen in Automator
  • Een nieuw scherm opent met daarin drie kolommen. Bovenaan de middelste kolom staat een zoekveld. Klik hierop en typ het woord 'Stop'.
  • Er komen meerdere opties in beeld. Dubbelklik op Stop alle apps.
  • Klik bovenin in de menubalk op Archief > Bewaar.
  • Typ een naam voor deze opdracht. Bijvoorbeeld 'Alle apps afsluiten'.
  • Klik op de balk naast 'Locatie' en selecteer de plek waar u de opdracht wilt opslaan. Het is handig om hier 'Apps' te selecteren.
  • Klik op Bewaar.
  • Sluit Automator af met een klik op het rode bolletje in de linkerbovenhoek.

Vanaf nu kunt u alle geopende programma's eenvoudig afsluiten door het volgende te doen:

  • Open de Finder.
  • Klik op Apps.
  • Dubbelklik op Alle apps afsluiten (of de naam die u de opdracht hebt gegeven).

Alle programma's sluiten. Het apparaat blijft nog wel ingeschakeld.

Delen via:
Wat betekenen deze knoppen?
Wat betekenen deze knoppen?
Sluiten

U kunt met deze knoppen artikelen, tips en nieuwsberichten doorsturen via e-mail of delen op sociale media.

Hoe werkt het?
Klik op de knop van uw keuze om het item door te sturen of te delen:

  • Kiest u voor E-mail, dan opent uw e-mailprogramma met een berichtje waarin de link naar het artikel is opgenomen. Vul het e-mailadres van de geadresseerde in en verstuur de e-mail.
  • Klikt u op Facebook of Twitter en bent u ingelogd bij het betreffende sociale netwerk dan wordt op uw profiel een link naar de pagina zichtbaar. Eventueel kunt u een eigen tekst aan de link toevoegen.
  • Klikt u op Facebook of Twitteren hebt u géén account of u bent u niet ingelogd op het betreffende sociale netwerk, dan verschijnt een klein venster. Daarin kunt u inloggen of een account aanmaken. Daarna wordt de webpagina die u wilde delen zichtbaar op uw account.
  • Klikt u op WhatsApp dan wordt een nieuwe tab geopend met een voorbeeld van het bericht wat u kunt gaan delen. Met de knop verzenden kunt het bericht daadwerkelijk versturen naar iemand uit uw contacten.

De koppeling verbreken
U kunt de koppeling ook weer gemakkelijk verbreken:

  • Facebook: Als u op de Facebook-knop hebt geklikt, wordt deze grijs en u ziet in de linkerhoek een vinkje. Klik op het vinkje om de koppeling te verbreken.
  • Twitter: Een tweet die u geplaatst hebt, kunt u uit uw tijdlijn verwijderen. Log in op de website van Twitter, ga met de muis op de betreffende tweet staan en klik op Verwijderen. Als uw bericht door anderen is overgenomen (retweet), dan blijven die berichtjes wel bestaan.
Woordenboek

Zoekt u de betekenis van een computerterm? Klik of tik op een letter in de groene balk en de woordenlijst van de betreffende letter opent.
Naar een woord zoeken kan ook. Typ het woord in de zoekbalk met de tekst ‘Zoek hier in het woordenboek’ en klik of tik op Zoeken.

De redactie van SeniorWeb vult regelmatig woorden aan. Mist u een woord? Stuur een e-mail naar redactie@seniorweb.nl. Hartelijk dank voor uw medewerking.