Storing

Sinds: 16 maart 2026 vanaf 12:37 uur Er is op dit moment een storing op onze website. Hierdoor kan je problemen ervaren op de website. We zijn druk bezig met het onderzoeken van de oorzaak en het oplossen van de storing.

Je bent hier:

Spelletjes om sneller te leren typen

Artikel

Wil je sneller leren typen op het toetsenbord van de pc? Oefen dan met deze leuke spelletjes.

Niveau:
Eenvoudig
Waardering:
4,2 / 5 (75 stemmen)
SeniorWeb
SeniorWeb
Gewijzigd op

Sneller leren typen op een leuke manier

Heb je het typen al goed onder knie? Dan kun je bijvoorbeeld sneller mailtjes schrijven en aantekeningen maken. Maar soms is typen nog best lastig. Je maakt misschien tikfouten of het gaat nog niet zo snel als je wil. Met spelletjes op de website Ticken.nl kun je op een leuke manier sneller leren typen.  

Letters op toetsenbord sneller vinden

Oefen met het spel 'Eieren vangen' om de letters op het toetsenbord sneller vinden:

  • Ga naar ticken.nl/eieren-vangen.
  • Klik op Start.
  • De kippen laten één voor één een ei vallen. Op elk ei staat een letter. Typ die letter op het toetsenbord om het ei te vangen.
  • Vallen er te veel eieren tegelijk? Klik dan links op de rode SOS-knop. De vallende eieren verdwijnen. Dit kun je drie keer per spel doen.
  • Je verliest niet meteen als je een ei mist. Links staat een groene balk die roder wordt bij een gemist ei. Je verliest als de hele balk rood is. Klik op Opnieuw om het spel opnieuw te starten.
  • Even pauzeren? Klik dan op de gele pauzeknop om te pauzeren en verder te gaan met het spel.
  • Na een aantal gevangen eieren rond je het level af. Klik op Doorgaan om naar het volgende level te gaan. Je moet dan de eieren sneller vangen. 
  • Klaar met spelen? Klik op het kruisje om het tabblad te sluiten.

Sneller korte woorden typen

Oefen met het spel 'Haaiengevaar' om steeds sneller korte woorden te typen:

  • Ga naar ticken.nl/haaiengevaar.
  • Klik op Start.
  • Er zwemmen haaien met woorden of lettercombinaties naar het bootje. Typ deze woorden op het toetsenborden om de haaien bij de boot weg te houden. 
  • De haaien nemen een hapje van je boot als je te langzaam typt. De boot zinkt niet meteen. Links staat een groene balk die bij elk hapje roder wordt. Is de hele balk rood? Je hebt dan het spel verloren. Klik op Opnieuw om het spel opnieuw te starten.
  • Klik links op de rode SOS-knop als er te veel haaien bij de boot zijn. Je schakelt dan alle haaien uit. Dit kun je drie keer per spel doen.
  • Even pauzeren? Klik op de gele pauzeknop om te pauzeren en verder te gaan met het spel.
  • Houd je veel haaien bij de boot weg? Je kunt dan naar het volgende level. Klik hiervoor op Doorgaan.
  • Klaar met spelen? Klik op het kruisje om het tabblad te sluiten.

Help, het spel reageert niet

Soms werken de spelletjes niet goed. De eieren blijven vallen of de haaien blijven komen, ook al typ je de juiste letters. Soms werkt het spel in een andere browser beter. Het kan ook gebeuren dat je (per ongeluk) buiten het speelveld klikt of als je het spel pauzeert en te lang wegblijft. Ververs dan de pagina om een nieuw spel te starten.

Later lezen Delen E-mail Facebook Pinterest WhatsApp Printen Woordenboek

Wat vind je van dit artikel?

Geef sterren om te laten zien wat je van het artikel vindt. 1 ster is slecht, 5 sterren is heel goed.

Je waardering:

Meer over dit onderwerp

Bekijk meer artikelen met de categorie:

Meld je aan voor de nieuwsbrief van SeniorWeb

Elke week duidelijke uitleg en leuke tips over de digitale wereld. Gratis en zomaar in de mailbox.

naar boven